Infandum, regina, iubes renovare dolorem, Troianas ut opes et lamentabile regnum cruerint Danai; quaeque ipse

miserrima vidi, et quorum pars magna fui

F. Mittelbach^{∗}, Arno Mittelbach^{∗} and D. P. Carlisle^{†}

∗Zedernweg 62, 55128 Mainz, Germany †Willow House, Souldern

Abstract. Infandum, regina, iubes renovare dolorem, Troianas ut opes et lamentabile regnum cruerint Danai; quaeque ipse miserrima vidi, et quorum pars magna^{1} fui. Quis talia fando Myrmidonum Dolopumve aut duri miles Ulixi temperet a lacrimis?

Et iam nox umida caelo praecipitat, suadentque cadentia sidera somnos. Sed si tantus amor casus cognoscere nostros et breviter Troiae supremum audire laborem, quamquam animus meminisse horret, luctuque refugit, incipiam.^{2}

INTRODUCTION

Infandum, regina, iubes renovare dolorem, Troianas ut opes et lamentabile regnum cruerint Danai; quaeque ipse miserrima vidi, et quorum pars magna fui. Quis talia fando Myrmidonum Dolopumve aut duri miles Ulixi temperet a lacrimis? Et iam nox umida caelo praecipitat, suadentque cadentia sidera somnos. Sed si tantus amor casus cognoscere nostros et breviter Troiae supremum audire laborem, quamquam animus meminisse horret, luctuque refugit, incipiam.

Some url test http://www.world.universe.

IMPORTANT WORDS OF THE UNIVERSE ARE SHOWN IN THIS

SECTION

A B-head

Infandum, regina, iubes renovare dolorem, Troianas ut opes et lamentabile^{3} regnum cruerint Danai; quaeque ipse miserrima vidi, et quorum pars magna fui. Quis talia fando Myrmidonum Dolopumve aut duri miles Ulixi temperet a lacrimis? Et iam nox umida caelo praecipitat, suadentque cadentia sidera somnos. Sed si tantus amor casus cognoscere nostros et^{4} breviter Troiae supremum audire laborem, quamquam animus meminisse^{5} horret, luctuque refugit, incipiam. Et iam nox umida caelo praecipitat, suadentque cadentia sidera somnos. Sed si tantus amor casus cognoscere^{6} nostros et breviter Troiae supremum audire laborem, quamquam animus meminisse horret, luctuque refugit, incipiam.

A C-head

Infandum, regina, iubes renovare dolorem, Troianas ut opes et lamentabile regnum cruerint Danai; quaeque ipse miserrima vidi, et quorum pars magna fui. Quis talia fando Myrmidonum Dolopumve aut duri miles Ulixi temperet a lacrimis? Et iam nox umida caelo praecipitat, suadentque cadentia sidera somnos.

Sed si tantus amor casus cognoscere nostros et breviter Troiae supremum audire laborem, quamquam animus meminisse horret, luctuque refugit, incipiam.

Et iam nox umida caelo praecipitat J_{ion} suadentque cadentia sidera somnos. Sed si tantus amor casus cognoscere nostros et breviter Troiae J_{ion} supremum au-

1 A footnote in the abstract 2 A second footnote in the abstract 3 Here we test footnotes.

4 Et iam nox umida caelo praecipitat, suadentque cadentia sidera somnos. Et iam nox umida caelo praecipitat, suadentque cadentia sidera somnos.

5 Here we test footnotes.

6 Here we test footnotes.

FIGURE 1. Quis talia fando Myrmidonum

dire laborem:

J_{ion} = A\frac{exp[−\frac{E_{a}}{kT}]}{kT} j  (1)

lamentabile regnum cruerint Danai; quaeque ipse miserrima vidi, et quorum pars magna fui. A talia fando, E_{a} iam nox umida, k caelo praecipitat, suadentque cadentia sidera somnos. See (1).

And a D-head. Infandum, regina, iubes renovare dolorem, Troianas ut opes et lamentabile regnum cruerint Danai; quaeque ipse miserrima vidi, et quorum pars magna fui [? ? ]. Quis talia fando Myrmidonum Dolopumve aut duri miles Ulixi temperet [? ] a lacrimis? Et iam nox umida caelo praecipitat, suadentque [? ] cadentia sidera somnos.

Infandum, regina, iubes renovare dolorem, Troianas ut opes et lamentabile regnum cruerint Danai; quaeque ipse miserrima vidi, et quorum pars magna fui. Quis talia fando Myrmidonum Dolopumve aut duri miles Ulixi temperet a lacrimis? Et iam nox umida caelo praecipitat, suadentque cadentia sidera somnos. Sed si tantus amor casus cognoscere nostros et breviter Troiae supremum audire laborem, quamquam animus meminisse horret, luctuque refugit, incipiam.

Infandum, regina, iubes renovare dolorem, Troianas ut opes et lamentabile regnum cruerint Danai; quaeque ipse miserrima vidi, et quorum pars magna fui. Quis talia fando Myrmidonum Dolopumve aut duri miles Ulixi

FIGURE 2. Quis talia fando Myrmidonum

temperet a lacrimis? Et iam nox umida caelo praecipitat, suadentque cadentia sidera somnos. Sed si tantus amor casus cognoscere nostros et breviter Troiae supremum audire laborem, quamquam animus meminisse horret, luctuque refugit, incipiam. Infandum, regina, iubes renovare dolorem, Troianas ut opes et lamentabile regnum cruerint Danai; quaeque ipse miserrima vidi, et quorum pars magna fui. Quis talia fando Myrmidonum Dolopumve aut duri miles Ulixi temperet a lacrimis? Et iam nox umida caelo praecipitat, suadentque cadentia sidera somnos. Sed si tantus amor casus cognoscere nostros et breviter Troiae supremum audire laborem, quamquam animus meminisse horret, luctuque refugit, incipiam.

Infandum, regina, iubes renovare dolorem, Troianas ut opes et lamentabile regnum cruerint Danai; quaeque ipse miserrima vidi, et quorum pars magna fui. Quis talia fando Myrmidonum Dolopumve aut duri miles Ulixi temperet a lacrimis?

Infandum, regina, iubes renovare dolorem, Troianas ut opes et lamentabile regnum cruerint Danai; quaeque ipse miserrima vidi, et quorum pars magna fui. Quis talia fando Myrmidonum Dolopumve aut duri miles Ulixi temperet a lacrimis? Infandum, regina, iubes renovare dolorem, Troianas ut opes et lamentabile regnum cruerint Danai; quaeque ipse miserrima vidi, et quorum pars magna fui. Quis talia fando Myrmidonum Dolopumve aut duri miles Ulixi temperet a lacrimis?

Infandum, regina, iubes renovare dolorem, Troianas ut opes et lamentabile regnum cruerint Danai; quaeque ipse miserrima vidi, et quorum pars magna fui. Quis talia fando Myrmidonum Dolopumve aut duri miles Ulixi temperet a lacrimis? Et iam nox umida caelo praecipitat, suadentque cadentia sidera somnos. Sed si tantus amor casus cognoscere nostros et breviter Troiae supremum audire laborem, quamquam animus meminisse horret, luctuque refugit, incipiam.

Infandum, regina, iubes renovare dolorem, Troianas ut opes et lamentabile regnum cruerint Danai; quaeque ipse miserrima vidi, et quorum pars magna fui. Quis talia fando Myrmidonum Dolopumve aut duri miles Ulixi temperet a lacrimis? Et iam nox umida caelo praecipitat, suadentque cadentia sidera somnos.

Infandum, regina, iubes renovare dolorem, Troianas ut opes et lamentabile regnum cruerint Danai; quaeque ipse miserrima vidi, et quorum pars magna fui. Quis talia^{7} fando Myrmidonum Dolopumve aut duri miles Ulixi temperet a lacrimis? Et iam nox umida caelo praecipitat, suadentque cadentia^{8} sidera somnos. Sed si tantus amor casus cognoscere nostros et breviter Troiae supremum audire laborem, quamquam animus meminisse horret, luctuque refugit, incipiam. In the following we test

7 A few more footnotes 8 Here we test footnotes.

FIGURE 3. Infandum, regina, iubes renovare dolorem, Troianas ut opes et lamentabile regnum cruerint Danai; quaeque ipse miserrima vidi, et quorum pars magna fui.

FIGURE 4. The caption

itemize environments up to the forth level.

• An item with more than a line of text. Infandum, regina, iubes renovare dolorem, Troianas ut opes et lamentabile regnum cruerint Danai.

• Another item with sub entries – A sub entry.

– Second sub entry.

∗ A sub sub entry.

·A sub sub sub entry. ·Second sub sub sub entry.

∗ Second sub sub entry.

• A final item.

Infandum, regina, iubes renovare dolorem, Troianas ut opes et lamentabile regnum cruerint Danai; quaeque ipse miserrima vidi, et quorum pars magna fui. Quis talia fando Myrmidonum Dolopumve aut duri miles Ulixi temperet a [? ] lacrimis? In the following we test enumrerate environments up to the second level. In addition we look how ridiculous large labels look.

1. An item [? ]

2. Another item with sub entries (a) A sub entry [? ]

(b) Second sub entry

3. The final item with normal label.

Infandum, regina, iubes renovare dolorem, Troianas ut opes et lamentabile regnum cruerint Danai; quaeque ipse miserrima vidi, et quorum pars magna fui. Quis talia fando Myrmidonum Dolopumve aut duri miles Ulixi temperet a lacrimis?

Infandum regina, iubes renovare dolorem, Troianas ut opes et lamentabile regnum cruerint Danai.

TABLE 1. Sample of a wide table that is automatically being turned sideways

File  Date  Version  Description
aipproc.cls 1998/08/21  v0.9a AIP Proceedings (FMi)
calc.sty 1997/11/11  v4.0e Infix arithmetic (KKT,FJ)
graphicx.sty 1997/06/09  v1.0d Enhanced LaTeX Graphics (DPC,SPQR)
keyval.sty 1997/11/10  v1.10 key=value parser (DPC)
graphics.sty 1997/09/09  v1.0f Standard LaTeX Graphics (DPC,SPQR)
trig.sty 1994/10/16  v1.08 sin cos tan (DPC)
dvips.def 1997/09/09  v3.0e Driver-dependant file (DPC,SPQR)
article.cls 1998/05/05  v1.3y Standard LaTeX document class
size10.clo 1998/05/05  v1.3y Standard LaTeX file (size option)
mathptm.sty 1998/01/07 PSNFSS v.7 Times + math package from fontinst : S Rahtz
fontenc.sty 1998/06/12  v1.9p Standard LaTeX package
t1enc.def 1998/06/12  v1.9p Standard LaTeX file
times.sty 1998/01/07 PSNFSS v.7 Times font as default roman : S Rahtz
textcomp.sty 1998/06/12  v1.9p Standard LaTeX package
ts1enc.def 1998/06/12  v3.0d (jk/car/fm) Standard LaTeX file
varioref.sty 1997/12/06  v1.1d package for extended references (FMi)
fix2col.sty 1998/08/17  v0.03 Output Routine fixes for two column mode (DPC,FMi)
shortvrb.sty 1998/05/19  v2.0b Standard LaTeX documentation package (FMi)
ts1cmr.fd 1998/03/27  v2.5g Standard LaTeX font definitions
t1ptm.fd 1997/09/30 Fontinst v1.6 font definitions for T1/ptm.
t1pcr.fd 1997/09/30 Fontinst v1.6 font definitions for T1/pcr.
ot1ptmcm.fd 1997/09/30 Fontinst v1.6 font definitions for OT1/ptmcm.
omlptmcm.fd 1997/09/30 Fontinst v1.6 font definitions for OML/ptmcm.
omspzccm.fd 1997/09/30 Fontinst v1.6 font definitions for OMS/pzccm.
omxpsycm.fd 1997/09/30 Fontinst v1.6 font definitions for OMX/psycm.
ot1ptm.fd 1997/09/30 Fontinst v1.6 font definitions for OT1/ptm.
ts1ptm.fd 1997/09/30 Fontinst v1.6 font definitions for TS1/ptm.

Sed si tantus amor casus cognoscere nostros et breviter Troiae supremum audire laborem, quamquam animus meminisse horret, luctuque refugit, incipiam.

Lamentabile regnum cruerint Danai; quaeque ipse miserrima vidi, et quorum pars magna fui. Quis talia fando Myrmidonum Dolopumve aut duri miles Ulixi temperet a lacrimis?

Sed si tantus amor casus cognoscere nostros et breviter Troiae supremum audire laborem, quamquam animus meminisse horret, luctuque refugit, incipiam. Infandum, regina, iubes renovare dolorem, Troianas ut opes et lamentabile regnum cruerint Danai; quaeque ipse miserrima vidi, et quorum pars magna fui. Quis talia fando Myrmidonum Dolopumve aut duri miles Ulixi temperet a lacrimis? Et iam nox umida caelo praecipitat, suaden-

TABLE 2. Average turnover per shop: by type of retail organisation

Single outlet Small^{∗} ; multiple Large multiple Total
1982  98  129  620  847
1987  138  176  1000 1314
1991  173  248  1230 1651
1998^{†}  200  300  1500 2000

∗ 2-9 retail outlets † predicted

tque cadentia sidera somnos. Sed si tantus amor casus cognoscere nostros et breviter Troiae supremum audire laborem, quamquam animus meminisse horret, luctuque refugit, incipiam.

Infandum, regina, iubes renovare dolorem, Troianas ut opes et lamentabile regnum cruerint Danai; quaeque ipse miserrima vidi, et quorum pars magna fui. Quis talia fando Myrmidonum Dolopumve aut duri miles Ulixi temperet a lacrimis?

Infandum, regina, iubes renovare dolorem, Troianas ut opes et lamentabile regnum cruerint Danai; quaeque ipse miserrima vidi, et quorum pars magna fui. Quis talia fando Myrmidonum Dolopumve aut duri miles Ulixi temperet a lacrimis? Infandum, regina, iubes renovare dolorem, Troianas ut opes et lamentabile regnum cruerint Danai; quaeque ipse miserrima vidi, et quorum pars magna fui. Quis talia fando Myrmidonum Dolopumve aut duri miles Ulixi temperet a lacrimis?

Infandum, regina, iubes renovare dolorem, Troianas ut opes et lamentabile regnum cruerint Danai; quaeque ipse miserrima vidi, et quorum pars magna fui. Quis talia fando Myrmidonum Dolopumve aut duri miles Ulixi temperet a lacrimis? Et iam nox umida caelo praecipitat, suadentque cadentia sidera somnos. Sed si tantus amor casus [? ] cognoscere nostros et breviter Troiae supremum audire laborem, quamquam animus meminisse horret, luctuque refugit, incipiam. Infandum, regina, iubes renovare dolorem, Troianas ut opes et lamentabile regnum cruerint Danai; quaeque ipse miserrima vidi, et quorum pars magna fui. Quis talia fando Myrmidonum Dolopumve aut duri miles Ulixi temperet a [? ] lacrimis? Et iam nox umida caelo praecipitat, suadentque cadentia sidera somnos. Sed si tantus amor casus cognoscere nostros et breviter Troiae supremum audire laborem, quamquam animus meminisse horret, luctuque refugit, incipiam.

INFANDUM, REGINA, IUBES RENOVARE DOLOREM

Infandum, regina, iubes renovare dolorem, Troianas ut opes et lamentabile regnum cruerint Danai; quaeque ipse miserrima vidi, et quorum pars magna fui. Quis talia fando Myrmidonum Dolopumve aut duri miles Ulixi temperet a lacrimis?

Infandum, regina, iubes renovare dolorem, Troianas ut opes et lamentabile regnum cruerint Danai; quaeque ipse miserrima vidi, et quorum pars magna fui. Quis talia fando Myrmidonum Dolopumve aut duri miles Ulixi temperet a lacrimis? Infandum, regina, iubes renovare dolorem, Troianas ut opes et lamentabile regnum cruerint Danai; quaeque ipse miserrima vidi, et quorum pars magna fui. Quis talia fando Myrmidonum Dolopumve aut duri miles Ulixi temperet a lacrimis?

Et iam nox umida caelo praecipitat, suadentque cadentia sidera somnos. Sed si tantus amor casus cognoscere nostros et breviter Troiae supremum audire [? ] laborem, quamquam animus meminisse horret, luctuque refugitum, refugit, incipitat, suadenovare dolorem, Troianas ut opes Ulixi temperet breviter Troiaeque ipse nostros et a lacrimis?

Infandum, regina, iubes renovare dolor casus cognosceret a lacrimis?

Infandum, regina, iubes renovare dolorem, Troianas ut opes et lamentabile regnum cruerint Danai; quaeque ipse miserrima vidi, et quorum pars magna fui. Quis talia fando Myrmidonum Dolopumve aut duri miles Ulixi temperet a lacrimis?

Infandum, regina, iubes renovare dolorem, Troianas ut opes et lamentabile regnum cruerint [? ] Danai; quaeque ipse miserrima vidi, et quorum pars magna fui. Quis talia fando Myrmidonum Dolopumve aut duri miles Ulixi temperet a lacrimis? Infandum, regina, iubes renovare dolorem, Troianas ut opes et lamentabile regnum cruerint Danai; quaeque ipse miserrima vidi, et quorum pars magna fui. Quis talia fando Myrmidonum Dolopumve aut duri miles Ulixi temperet a lacrimis?

ACKNOWLEDGMENTS

Infandum, regina, iubes renovare dolorem, Troianas ut opes et lamentabile regnum cruerint Danai; quaeque ipse miserrima vidi, et quorum pars magna fui. Quis talia fando Myrmidonum Dolopumve aut duri miles Ulixi temperet a lacrimis?